Vores medarbejdere i Kalaallit Forsikring

 

Hovedkontor

Kalaallit Forsikring Agentur A/S
Spindlers Bakke 1
Postboks 1071
3900 Nuuk

Telefon 70 12 43
Telefax 32 42 40
  Dora Drechsel

Dora Drechsel 
Direktør

dora.drechsel@if.gl

 

Nuuk - Salg

 


Bettina Alaufesen
Kundebetjener

bettina.alaufesen@if.gl
 


Nina Ingemann Sommer
Kundebetjener

nina.sommer@if.gl

   

 

 

  Marie Rafn

Marie Baadh Rafn 
Kundebetjener

marie.rafn@if.gl

  Maren Hansen Maren L. Hansen

Kontorassistent
Telefonomstilling

maren.jeremiassen@if.gl

     

Nuuk - Erhverv

 

Tommy Edvardsen
Salgschef

tommy.edvardsen@if.gl

 

 

Karsten  Svinth
Exam. Assurandør

karsten.svinth@if.gl

   

 

 


Bodil Hilmer
Back office Supporter

bodil.hilmer@if.gl

           
mellemrum

Sisimiut

  Rachel Filemonsen


Rachel Filemonsen
Exam. kunderådgiver


rachel.filemonsen@if.gl

 

 

Rachel Ingemann Kundebetjener 

rachel.ingemann@if.gl

 

     
mellemrum

Ilulissat

  

Andrea D. Heilmann
Kundebetjener

andrea.heilmann@if.gl

   

 

     
mellemrum

Qaqortoq

 

 

Anda Nathansen 
Assurandør

anda.nathansen@if.gl

           

Nuuk - Skadecenter        Mail: kfa.skade@if.dk

  Heidi Poulsen

Heidi Poulsen 
Exam. skadebehandler

Heidi.poulsen@if.gl

  Carl Pedersen

Carl Pedersen 
Taksator

carl.pedersen@if.gl

   

 

Nuuk - Bogholderi

 

Helle Jensen Bogholder/administration

helle.jensen@if.gl

   

 

 

     
Samarbejder med If Skadeforsikring, som er Nordens største forsikringsselskab.